Vstupte do Chorvatska

Zadar

Jadranský přístav – dnes dopravní uzel, obchodní metropole a správní centrum – byl již v prehistorické době ilyrským střediskem. Pozůstatky dochované z ilyrské, řecké a římské doby si dnes můžeme prohlédnout mimo jiné v Archeologickém muzeu.

Dochovaly se do dnešní doby také části krásného římského fóra. Jedním z nejzajímavějších míst je staré město s  historickkými stavbami, které leží na úzkém poloostrově a dá se bez problémů projít za půl dne. Mnoho paláců nese znaky z období právě benátské nadvlády. Návštěvníci tu mohou cítit typickou atmosféru jadranského přístavního města.

Ugljan a Pašman

Na ostrov Ugljan se dostanete ze Zadaru trajektem. Stejně jako sousední ostrov Pašman, se kterým je spojen mostem, představuje oblíbený cíl turistů.  Z pevniny, z pobřežního města Biograd na Moru, jezdí trajekt do malé osady Tkon nea Pašmanu. Centrem Ugljanu je Preko, přístaviště trajektů. Z Preka se vyplatí podniknout asi hodinový výstup ke krásné pevnosti sv. Michala.

Ve městě je několik obchodů, restaurací a malých barů. Ostrov Pašman je oázou relaxace a klidu. Za návštěvu stojí benediktinský kláter poblíž Tkonu.

Zadar
5 100%, 1 hlasů
Title

Chci odhalit tajné nabídky →

Tajné nabídky zájezdů do Chorvatska
Po4as9 Chorvatsko