Vstupte do Chorvatska

Počasí Trogir

Jen 27 km od Splitu se nachází starobylé přístavní město Trogir. Za srdce Vás vezme staré jádro města, které je částečně obklopeno zbytkem opevnění z dob minulých, a dech se Vám bude tajit v románské katedrále sv. Vavřince. Koupání si užijete na kamenitých a oblázkových plážích a milovníci sportu si mohou vyzkoušet potápění či windsurfing. Jaké Vás bude provázet na této dovolené počasí?

Chorvatské podnebí – větry scirocco?

Počasí v Chorvatsku pozitivně ovlivňuje poloha u Jaderského moře. V zimě je chorvatské pobřeží chráněno před mrazy Dinárskými Alpy, což má za následek mírné zimy a velice teplá a suchá léta. Teploty mírně ovlivňují místní větry. V létě vzduch lehce ochlazuje mistral a v zimě větry scirocco vanoucí z Afriky a vnitrozemská bóra.

Jaro a přívětivý podzim v Trogiru

Jarní počasí naplno propuká v dubnu a v květnu, kdy Vás na odpoledních procházkách budou doprovázet teploty v rozmezí 18 až 23 °C. Na koupání to v tomto období spíše nebude, protože moře je vyhřáté pouze na necelých 20 °C. Vhodný měsíc pro turistiku je také říjen s průměrnými teplotami 22 °C.

Aktuální počasí v Trogiru

Letní měsíce přináší tropické teploty

Většina z nás však do Chorvatska jezdí za sluníčkem a teplotami, jež jsou vhodné ke koupání a slunění. V červnu panuje v Trogiru 28 °C a teplota vody má příjemných 23 °C. Ale když se vydáte za mořem až v červenci a srpnu, dočkáte se ještě o 3 °C vyšší teploty vody a o 4 °C vyšší teploty vzduchu.

září teploty sice neatakují tropické třicítky, ale jsou ustáleny na 28 °C. I v tomto měsíci je voda příjemná ke koupání, má osvěžujících 24 °C.

Nejvíce slunečního svitu si užijete v červenci, kdy Vás hřejivé paprsky budou provázet v průměru 11.1 hodin denně.

A jak je to se srážkami?

Nejpříhodnější měsíc ke strávení dovolené je červenec. Měsíční úhrn srážek se pohybuje kolem 28 mm. V červnu a srpnu je déšť téměř dvakrát tak častější a v září činí úhrn srážek za měsíc 61 mm.

Počasí Trogir
5 100%, 2 hlasů
Tajné nabídky zájezdů do Chorvatska
Po4as9 Chorvatsko