Vstupte do Chorvatska

Počasí Chorvatsko srpen

Kdo se vydá na letní dovolenou do Chorvatska, rozhodně neudělá chybu! A to ani v horkém srpnu. Počasí vám totiž slibuje přímo famózní pobyt u prohřátého Jadranu.

Pozor na chorvatštinu

Slovo „srpen“ v chorvatštině znamená kolovoz : )! Proto se nesnažte s místními shodnout na tom jaký je měsíc neboť velmi podobný slovu „srpen“ je „srpanj“ a to znamená „červenec“. Podobně jako mají zpřeházené názvy u října.

Česky červenec = chorvatsky srpanj
Česky říjen = chorvatsky listopad

Maximální teploty

V srpnu chorvatské léto vrcholí, čemuž odpovídá také místní počasí. Teploty přesahující 30 °C a více než 300 hodin slunečního svitu, taková je bilance srpnových dní této středomořské země, kde si nemusíte užívat pouze písečných pláží, ale také nádherných hor.

Počasí, změny každých 14 dní

Předpovědi počasí jsou sice nedílnou součástí informací o dané destinaci a pomáhají k rozhodnutí o tom do jakého letoviska se vydat. Pokládáme za vhodné na tomto místě zmínit, že teploty se mohou v prvních a posledních 14 dnech v měsíci velmi změnit. Co se týká měsíce srpna platí, že druhá polovina je přibližně o 0,5°C, v dlouhodobém průměru, chladnější -> tedy zrovna v srpnu je to zanedbatelné. V měsíci srpnu tento rozdíl již bude o mnoho větší.

Průměrné teploty v srpnu
Dubrovník 26°C
Pula 23°C
Šibenik 25°C
Split 25°C
Záhřeb 21°C

Pozor na úpal

Na výlet do přírody si ale v srpnu vyhraďte raději den, kdy bude například mírně pod mrakem, aby vás neuhnal úpal. Stejné pravidlo ovšem platí i pro červen a červenec, kdy je počasí podobně ostré a může způsobit i zdravotní komplikace v podobě dehydratace.

Příjemně vanoucí větřík mistrál vám tyto nádherné teploty perfektně zkombinuje i s ideální vzdušnou vlhkostí, která zapříčiní, že ani sebevyšší teploty nebudou nikterak nesnesitelné, přestože na pláži strávíte celý den.

Teplota moře v srpnu

Po dlouhém pobytu na pláži volá také teplota Jaderského moře. To je obecně považováno za teplé, čemuž není divu. V letních měsících jako je srpen a červenec teplota atakuje příjemných 27 °C, jež vás v parném dni osvěží, ale v případě, že sluníčko zakryje občasný mráček, rozhodně nezamrazí. Srpnové teploty se drží až hluboko do září, nemusíte se tedy bát, že by se ke konci ochladilo a vy tím pádem ostrouhali.

Aktuální počasí na týden

 

Chorvatský mistrál a garbin

V případě, že Vás na chorvatské pláži překvapí velmi silný vítr, raději se odeberte do bezpečí. V srpnu se na pobřeží totiž objevuje kromě mistrálu také vítr zvaný garbin. Tento nesympatický vítr se silou vichřice zvedá vlny slané vody a způsobuje velké škody.

Přináší s sebou silné bouřky, a přestože nemá dlouhého trvání, občas z kapsy vytáhne také vodní smršť. Nicméně nemějte strach, brzy po té, co se nebe vybouří, opět jej opanuje zlaté Slunce lakajíc turisty na písečné pláže.

Jaké je tedy srpnové počasí?

Pokud tedy překousnete někdy až přeplněné pláže, jen směle do toho. Srpnové počasí v Chorvatsku vám namíchalo ten nejslibnější koktejl skvělé letní dovolené!

Počasí Chorvatsko srpen
4.8 96%, 5 hlasů
Title

Chci odhalit tajné nabídky →

Tajné nabídky zájezdů do Chorvatska
Po4as9 Chorvatsko