Vstupte do Chorvatska

Předpověď počasí

Na této stránce jsme pro Vás přehledně zobrazili předpověď na 6 dní dopředu na ty nejznámější letoviska a oblasti Chorvatska.

Srovnání počasí se jistě hodí jelikož například na severu Chorvatska je počasí v oblasti Poreč o několik stupňů nižší než-li v jižní části Chorvatska, například oblasti Dubrovníku.

Data jsou čerpána z předpovědi počasí Weather Underground, což je pokládáno za jedno z nejlepších dostupných středisek předpovědi počasí. V záložkách nalevo naleznete i krátké povídání o jednotlivých lokalitách.

Předpověď počasí – Split

Aktuální počasí ve Splitu

 

Předpověď počasí – Plitvická jezera

Aktuální počasí Plitvická jezera

 

Předpověď počasí – Punat

Aktuální počasí v Punatu

 

Předpověď počasí – Pula

Aktuální počasí

 

Předpověď počasí – Hvar

Aktuální počasí

 

Přestože Chorvatsko jako takové není nikterak velké, jeho podnebí je dosti různorodé. Severní pobřeží se podobá spíše kontinentálnímu podnebí, zatímco jižní pobřeží má zase charakter teplého středomořského podnebí.

Charakter počasí

Obecně jej charakterizují dlouhá léta s velkým množstvím parných dní, které přetrvávají až hluboko do podzimu, a krátké mírné zimy. To je způsobeno teplem, které se kumuluje v moři a následně se opět uvolňuje do ovzduší a prodlužuje tak příjemné letní dny i večery.

Nejchladnější měsíc: leden

Nejchladnějším měsícem je pro místní leden, kdy se teploty pohybují od 5 do 9°C. Ani v tom nejchladnějším dni se ovšem nemusíte bát velkých sněhových vánic, jelikož sněžení zde dle statistik připadá na 2 dny v roce.

Nejteplejší měsíce: červenec a srpen

Na druhou stranu nejteplejší měsíce jsou měsíce letních prázdnin. V červenci a srpnu průměrné teploty atakují hodnoty 23°C na severu a 26°C na jihu země. V tomto období se také vzdušní vlhkost pohybuje v ideálním rozmezí 55 – 75%, což má blahodárný vliv na vaše tělo během letní dovolené. Avšak pobřeží můžeme označit až za suché co do množství srážek – například v červenci jich někdy nespadne ani 20 mm.

Mistrál a Jugo

Chorvatské počasí je do značné míry ovlivňováno cyklickými větry nesoucí svá originální jména. Nejpříjemnější z nich je mírný severovýchodní Mistrál vanoucí několik dní po sobě v dopoledních hodinách a čerstvě po poledni.

Přináší na pobřeží vítané osvěžení a udržuje zde příjemnou vzdušnou vlhkost. Mezi turisty prahnoucími po letním počasí je velmi neoblíbený Jugo. Přináší totiž od afrických břehů dusno se silnými bouřkami. Naštěstí není nikterak častý, nejčastěji dorazí v zimních měsících, kdy si většina cestovatelů užívá pohody domova.

Mrazivý Bóra

Ale nejobávanější postrach žhavé dovolené se nazývá Bóra. Tento opravdu silný a studený vítr vane z pevniny směrem k pobřeží, kde dokáže pobyt na pláži značně znepříjemnit, jelikož v nárazech dosahuje až síly orkánu. Výhodou je, že v letních měsících se jej nemusíte obávat, vyskytuje se totiž zřídkakdy a to pouze lokálně v oblasti mezi Krkem a Zadarem.

Nechcete – li šlápnout vedle, vydejte se na nejteplejší místa Chorvatska. Těmi jsou ostrovy Hvar a Vis, Hvar patřím mezi místa s nejvíce slunnými dny celého středomoří. Obecně platí pravidlo, že čím vyrazíte jižněji, tím více si užijete slunečních dnů.

Předpověď počasí
5 100%, 1 hlasů
Tajné nabídky zájezdů do Chorvatska
Po4as9 Chorvatsko