Vstupte do Chorvatska

Poplatky za člun

Chorvatské pobřeží skýtá mnoho možností

kotvení s perfektním a levným zázemím v místních přístavech. I to jsou důvody proč je Chorvatsko tak oblíbené českými majiteli plachetnic, motorových lodí a člunů.

Při dovolené s člunem je třeba dát si pozor na několik věcí, protože chorvaté mohou být při kontrolní činnosti nekompromisní.Výše pokut není nijak malá a leckomu by mohla dovolenou pořádně zkazit.

Viněta – povolení k plavbě

Povolení k plavbě (viněta) je povinná i na nafukovací člun, pokud je delší než 2,5 metrů. (ovšem pobřežní stráž kontroluje jen výkony motorů nad 5 koní je nutná řada povolení viz níže)

  • na 15 koní a více je nutné povinně ručení (modrá karta)
  • nutné je mít u sebe mezinárodní průkaz vůdce malého plavidla
  • další nutností je mít u sebe technický průkaz

Až přijedete například do přístavu v Dubrovníku, nejprve si zajděte na kapitanát přihlásit Vaši loď. To Vám obvykle nezabere ani hodinku. Poté už můžete spustit loď na vodu a hurá na moře.

Poplatky za člun v Chorvatsku

Cena je stanovena podle délky plavidla (za vystavení viněty). Dalšími poplatky jsou platby za mapové podklady a materiály s informace o chorvatských vodách (př. loď s 9 metry a motorem se 105 koni stojí 2.000 Kč na rok)
Vyplout můžete jen a pouze s vylepenou „mořskou známkou“ na lodi, kde je na první pohled vidět.

Pokud chcete například prozkoumat bulharské černé moře musíte počítat s razantně složitější registraci. Proto je Chorvatsko ideální. Případně se můžete vydat lodí například napříč středozemním mořem na Kypr či do Turecka. Léto 2015 se blíží – konečně!

Poplatky za člun
5 100%, 2 hlasů
Title

Chci odhalit tajné nabídky →

Tajné nabídky zájezdů do Chorvatska
Po4as9 Chorvatsko