Vstupte do Chorvatska

Počasí Zadar

Město Zadar je dle našeho názoru jedno z nejméně doceněných chorvatských atrakcí. Ulice jsou dlážděné mramorem a nesmí po nich jezdit žádná auta proto je toto město ideálním místem pro pěší procházky (viz. obrázek). Počasí je zde klidné jelikož je pobřeží kryto ostrovem Dugom Otok, na kterém leží letovisko Božava

Historické jádro se často rekonstruovalo, takže dnes můžete jen žasnout nad prazvláštní směsí tradičních staveb. Přes den samozřejmě kromě procházek lze také navštívit galerie či muzea nebo podniknout výlet na pláž na západě města. Po setmění můžete také vyrazit do ulic, kde naleznete mnoho místních studentů, kteří se chystají do místních barů a kaváren, zatímco jejich rodiče spíše potkáte chystajíc se do některé z vybraných místních restaurací.

Zadarsko pobřeží Zdroj: flickr, Tomislav Mavrovic

Zadarsko pobřeží Zdroj: flickr, Tomislav Mavrovic

V této oblasti nenaleznete přeplněné pláže turistů, které jsou většinou charakteristické pro pobřeží jižní Dalmácie. Hlavním centrem této oblasti je právě Zadar. Zadarská oblast poskytuje útočiště zvěři ve dvou velkých národních parcích a také zahrnuje jedno souostroví, kde na Vás čeká nedotčená příroda.

Aktuální počasí v Zadaru

Počasí Zadar
4.1 82.5%, 8 hlasů
Tajné nabídky zájezdů do Chorvatska
Po4as9 Chorvatsko