Vstupte do Chorvatska

Počasí v srpnu

Pokud bychom měli zmínit termín, který je pro návštěvu Chorvatska ideální, potom je to rozhodně ten letní, a to srpnový. V tomto ohledu počasí Chorvatsko srpen dokonale uspokojí i ty nejnáročnějších turisty. Samozřejmě průměrné teploty se mohou lišit v závislosti na poloze, ale díky našim informacím tak získáte objektivní informace z hlediska toho, jaké vás mohou čekat.

Průměrné teploty

V srpnu se tedy můžete na severu země těšit s průměrnou teplotou 23 stupňů, což znamená, že průměrná minima jsou 18 stupňů, a maxima příjemných 28 stupňů. Jih země je na tom v tomto směru velmi podobně, jenom může o něco klesnout nejnižší průměrná teplota. V tomto ohledu je tak počasí Chorvatsko srpen stejné téměř kdekoliv.

Teplota moře v srpnu

Co samozřejmě turisty také zajímá, to jsou i teploty moře. I ty by měly hrát velkou roli v tom, zda se dovolená vydaří, nebo nikoliv. Pokud si opět porovnáme severní a jižní lokality, tak ani zde se není třeba obávat jakýchkoliv výkyvů, a počasí Chorvatsko srpen vás nadchne i v tomto směru.

V průměru se totiž můžete těšit na to, že teplota vody se bude pohybovat okolo 26°C a 25°C. Na jeho teplotu má samozřejmě vliv i množství slunečního svitu. Na jihu se tak můžete těšit i z 13 slunečních hodin denně, ne severu země je to poté zhruba o jednu hodinu méně. V obou případech ideální hodnoty.

Chorvatsko v srpnu? Jen 3 deštivé dny

Jediné, co už by tedy mohlo dovolenou zkazit, jsou případné srážky. I ty však počasí Chorvatsko srpen téměř nepřinese, a pokud ano, tak v minimálním množství. V severních lokalitách je nutné počítat s o něco větším počtem srážek, kdy z nebe může spadnout 60 – 80 milimetrů během jednoho měsíce.

Oproti tomu jižnější lokality jsou v tomto směru rozdílné, jelikož zde naprší z dlouhodobého průměru lehce přes 25 milimetrů, a to v pouhých 3 deštivých dnech. V tomto ohledu tedy počasí Chorvatsko srpen ukazuje, že chcete-li se vyhnout dešti, je lepší vyrazit jižněji.

Počasí online

 

Počasí v srpnu
5 100%, 2 hlasů
Tajné nabídky zájezdů do Chorvatska
Po4as9 Chorvatsko