Vstupte do Chorvatska

Počasí v květnu

Návštěva Chorvatska právě koncem května či začátkem června má hned několik výhod.

V první řadě to jsou nízké ceny nejen ubytování a služeb, ale i mimo-sezonní  poplatky za vstup na různá místa a památky. Další velkou výhodou představují volné pláže, které v tuto dobu nejsou přeplněny turisty a  je zde i minimum hlučné mládeže (ty jsou ještě ve školních lavicích).

Pokud v květnu chcete vyrazit na dovolenou a mít jistotu opálení a vyhřátého moře je ideální volbou destinace jako je Senegal nebo Egypt. Tam je teplo celý rok nad 28°C.

Toto se Vám v květnu nestane!

Toto se Vám v květnu nestane!

Teploty moře v květnu

Teploty moře bývají kolem 23°C ovšem určité riziko, že přijde nějaká bouřka a promíchá spodní vody s vyhřátými vrchními tu jsou (následně je teplota moře znatelně nižší).  Nicméně je třeba dodat, že někteří turisté si stěžují na zimu v apartmánech přes noc (ty často nejsou vytápěné). V tom případě je alespoň dost času na procestování okolí a hold si nedopřávat koupání každý den.

Nejvyšší teploty v květnu

Nejvyšší denní teploty v květnu jsou dlouhodobě ve Splitu. Na druhou stranu nejnižší v Záhřebu. Nejvíce deštivá oblast je Rijeka a nejvíce teplých dnů v tomto měsíci je v lokalitě Osijek.

Počasí v květnu
5 100%, 2 hlasů
Tajné nabídky zájezdů do Chorvatska
Po4as9 Chorvatsko