Vstupte do Chorvatska

Počasí Split

Ačkoliv je druhé největší co do počtu obyvatel (pro představu 180 tisíc obyvatel) představuje Split centrum a hlavní základnu pro celou pobřežní část Chorvatska. Nedaleko leží například letovisko Šibenik.

Travel Service do Splitu

Díky letišti kam léta i společnost Travel Service z ČR je velmi často Split hlavní vstupní branou pro mnoho našich obyvatel.  Rozkládá se na hornatém poloostrovu. Západní část mysu zaujímá rozlehlý park, naštěstí veškeré nevzhledné území jako jsou průmyslové závody, továrny a obchodní přístavy jsou ukryty v severní části.

Jako hlavní orientační bod se doporučuje ve Splitu promenáda pojmenovaná Obala hrvatskog narodnog preporoda.  | Podobné podmínky panují i v počasí Makarská.

Teploty vzduchu ve Splitu

 

  Maximální denní teploty [°C] Minimální denní teploty [°C]
květen 15 21
červen 17 25
červenec 20 27
srpen 19 28
září 15 26
říjen 13 18

Počasí je zde příjemné díky hornatému povrchu, rozhodně se nejedná o rozpálené místo  – jako je někdy Dubrovník. Nicméně už z počtu obyvatel ve srovnání s ostatními městy Chorvatska je patrné, že je lépe se nezdržovat zde dlouho ale raději odjet do nějakého letoviska poblíž. Kdo by chtěl jet na dovolenou a strávit ji v přeplněném městě? Pro ty kdo mají tuto touhu máme k dispozici informace o Singapuru.

Aktuální počasí ve Splitu

Počasí Split
5 100%, 1 hlasů
Tajné nabídky zájezdů do Chorvatska
Po4as9 Chorvatsko