Vstupte do Chorvatska

Počasí Šibenik

V oblasti Šibeniku a Kninu byste nalezli dvě národní rezervace: národní park Krk a souostroví Kornati. Bez diskuse lze jako největší město nazvat právě Šibenik, který je vyhledávaný turisty z celé Evropy především díky renesanční architektuře. Pobřežní oblast je spíše rovinatá a vhodná tedy na koupání.

V této lokalitě není turistický ruch tak moc rozvinutý ve srovnání s jihem Chorvatska a proto lze Šibenik doporučit všem kdo touží uniknout před davy turistů, ale zároveň se chtějí vykoupat u moře.

Teploty vzduchu Šibenik

Teploty vzduchu a měsíční průměry v Šibeniku prakticky následují průměry v celé zemi. Měsíční průměry června až září jsou 26°C a teploty moře jsou mezi 20°C23°C. Podrobnosti naleznete v sekci srovnání počasí v oblastech Chorvatska.

Přístav Šibenik Zdroj: flickr, markus

Přístav Šibenik Zdroj: flickr, markus

Šibenik

Pro představu má toto město 41 tisíc obyvatel – nejedná se o žádného giganta. Ačkoliv nepatří mezi nejznámější letoviska honosí se nádherným centrem města i bludištěm uliček a dokonce obří katedrálou. Ostrov Hvar je na tom velmi podobně co se týká počtu obyvatel a zatím malé oblibě mezi turisty.

Poloha Šibeniku

Nachází se na polovině cesty ze Splitu do Biograd na Moru. Jedná se spíše o zátoku než-li otevřené pobřeží u moře. To není naškodu, vytváří to zde velmi klidnou atmosféru bez rozbouřeného moře a silného větru.

Šibenik je perfektním výchozím bodem pro podnikání výletů do okolních národních parků, zejména k vodopádům ve výše zmíněném národním parku Krk. Doporučujeme nevyužívat hromadné zájezdy, ale raději jet na vlastní pěst – více dobrodružství a svobody. Starou čtvrť zabírá téměř celou pěší zóna.

Aktuální počasí v Šibeniku

Počasí Šibenik
5 100%, 1 hlasů
Tajné nabídky zájezdů do Chorvatska
Po4as9 Chorvatsko