Vstupte do Chorvatska

Počasí Rab

Pokud bychom měli publikovat seznam nejoblíbenějších chorvatských lokalit, a konkrétně potom ostrovů, potom bude ostrov Rab rozhodně na samotném vrcholu. Nejedná se o tak větrné místo jako je ostrov Pag ani tak rozlehlý jako ostrov Cres. Ještě spolu s ostrovem Mali Lošinj tyto tři ostrovy tvoří větrný štít ostrovu Rab, kterého tak kryjí od prudkých nárazů větru (více níže v článku)

Dovolená Rab?

Jestliže i vy plánujete dovolenou na tomto místě, pojďme se společně podívat na to, jaké vás v této oblasti čeká počasí. Stejně jako všude jinde, i zde je nejchladněji na konci zimního období. Oproti jiným chorvatským lokalitám – Komiža či Crikvenica – poměrně výrazně, jelikož zde teploty klesají až na 4°C. Samozřejmě toto nejchladnější období trvá od prosince do února, a následně už dochází k drobnému oteplování.

Rostoucí teploty – od jara až na 23°C

To probíhá během celého jara, aby nám následně počasí Rab mohlo nabídnout vysoké letní teploty, které si tolik žádáme. V tomto směru se tak můžeme těšit na to, že ty nejvyšší letní se z hlediska průměru vyšplhají na příjemných 29 stupňů. A to v měsících červenec a srpen. Následně už je třeba počítat s ochlazováním, a to zhruba o 5°C každý měsíc.

Teplota moře ostrov Rab

Stejně jako v případě vzduchu je třeba dodat, že podobné je to i v případě teploty moře. I ta je nejchladnější v zimě, kdy je také velmi chladná, jelikož se drží okolo hodnoty deseti stupňů. Stejně jako počasí Rab z hlediska vzduchu, i teplota moře začíná stoupat a v létě dosahuje teplot 24 stupňů. Poté samozřejmě opět pomalu klesá, a to až na zmíněné hodnoty.

Ostrov Rab

Ostrov Rab

Málo srážek a hodně slunce to je ostrov Rab

Čím je ale počasí Rab v letním období poměrně charakteristické, to je množství slunečních hodin. Jako turisté se můžete těšit z toho, že zde slunce svítí i 13 hodin denně. Díky tomu samozřejmě může vše ohřívat. K tomu přispívá také minimum srážek, ačkoliv je nutné dodat, že nejméně jich je zde v červenci, kdy naprší necelých 40 milimetrů.

srpnu už jsou tyto hodnoty dvojnásobné. Přesto se ale vždy jedná pouze o rychlé výraznější přeháňky, a tak není třeba mít obavu z toho, že by většinu vaší dovolení propršelo. To by se stalo například v listopadu, kdy počasí Rab z dlouhodobého průměru slibuje 11 deštivých dní a 120 mm srážek. Pod tímto odstavcem je předpověď počasí v oblasti Rab.

Aktuální předpověď počasí Rab

&nbsp

Mapa Rab

Ostrovy kolem Chorvatska – přehled

Také stále máte zmatky kolem poloh jednotlivých Chorvatských ostrovů? Pojďme si v tom jednou provždy udělat pořádek. Podívejte se na mapu ostrovů Chorvatska!

Chorvatské ostrovy přehledně

Chorvatské ostrovy přehledně

Počasí Rab
5 100%, 1 hlasů
Title

Chci odhalit tajné nabídky →

Tajné nabídky zájezdů do Chorvatska
Po4as9 Chorvatsko