Vstupte do Chorvatska

Počasí Pula

Pula je poloostrov na severu Chorvatska a také letovisko téměř u jeho cípu. Ačkoliv jde o sever Chorvatska jedná se o velmi telotně nadprůměrnou oblast.

Teploty vzduchu: Pula

Pláže jsou směrovány na sever. Denní teploty se šplhají až k 35°C. Například dnes (prvních 14 dní června) ukazuje oficiální předpověď krásných 32°C a to ačkoliv ukazují dlouhodobé průměry na červen jen 26°C. Z toho plyne následující pravidlo: průměrné teploty nejsou směrodatné. A tak je třeba spíše sledovat aktuální předpovědi počasí (viz. níže). Podrobnosti v sekci srovnání počasí v oblastech.

Historie a památky, Pula

Pula Amfiteatr

Pula Amfiteatr

Toto krajské město s mnoha památkami z dob Římanů se nachází na poloostrově Istrie. Vnitrozemí Istrie je přitažlivá především pro umělce a všelijakých bohémů, pobřeží které je velmi členité pro změnu začíná být více a více oblíbené hlavně mezi turisty a vyznavači plážového životního stylu.

Ačkoliv jsou zdejší pláže především kamenité, díky rozlehlým komplexům hotelů, které zabírají velkou část pobřeží tu alespoň není nouze o ubytování a perfektní bazény. Pokud máte rádi památky zjistěte si počasí v Záhřebu, protože tam jistě povedou Vaše další kroky. Záhřeb je známý svojí architekturou.

Největší pýchou města Pula jest římský amfiteátr, který je hlavní ikonou města a funguje jako prostor pro všelijaké koncerty. Každý kdo sem má namířeno má jako povinnost udělat si momentku s tímto historickým stadionem. Noční podniky v tomto městečku nemají v celé Istrii konkurenci. Naopak pro milovníky přírody je vhodnější lokalita Plitvických jezer, kde ovšem zase nejsou zajímavé historické památky.

Přímo ve městě sice nenajdete žádné pláže, ale místní se snaží jak jen je to možné a posilují autobusové linky, které Vás zavezou na nejbližší pláže za opravdu malý peníz. Pokud jste ovšem vyznavači malých ostrůvků a jste rádi obklopeni mořem je vhodnější vydat se například k městu Komiža na ostrově Vis.

Aktuální počasí Pula

Počasí Pula
5 100%, 1 hlasů
Tajné nabídky zájezdů do Chorvatska
Po4as9 Chorvatsko