Vstupte do Chorvatska

Počasí Poreč

Charakter počasí Poreč je určen jeho polohou. Městečko se nachází na samém Severu Chorvatska, ba co více jeho pobřeží jsou natočená spíše na severní než-li na západní stranu. To může na první pohled budit dojem nízkých teplot vzduchu i moře.

Předpověď počasí po měsících

V období ledna až května se drží průměrné teploty pod 20°C. To se ovšem mění již v posledních 14 dnech května, od června se drží již teploty nad 24°C a drží se tak až do posledních 14 dnů v září. Na dovolenou lze také doporučit měsíc říjen, to může být ovšem relativně riskantní a můžete mít jednoduše smůlu a pokaženou dovolenou. O něco déle (někdy až do druhé půlky října) vydrží ovšem teplota moře, která funguje jako přírodní zásobárna tepla.

Přátelští porečané

Obyvatelé města Poreč si jsou moc dobře vědomi, že jejich jediná obživa je turismus a proto se o Vás prvotřídně postarají a vyjdou Vám vstříc. Takové podmínky, kdy si místní hýčkají turistů panují ovšem v celém Chorvatsku.

Na obrázku je vyznačená cesta zvaná Porečanka

Na obrázku je vyznačená cesta zvaná Porečanka

Zajímavá místa Poreč: Zelená Laguna

Jedná se o město celé oddané turistickému ruchu a je to vlastně středisko turismu v této lokalitě. Nejmalebnější letoviska naleznete jižně podél pobřeží Istrie a nad všemi ční Zelená Laguna, kde se zájemci o ubytování s plnou péčí přijdou na své.

Ve všech centrech, ubytováních či restauracích potkáte jen místní obyvatelé plyně hovořící více světovými jazyky – jejich jediná obživa je turismus a proto se naučili lecčemu. Tichá ústraní v této oblasti příliš nehledejte (možná tak v lednu či únoru), jediný klid naleznete v kostelících či ve známé bazilice. Pro lepší přehled se podívejte na srovnání počasí v jednotlivých oblastech.

Panují zde podobné podmínky jako počasí v Pule. Další informace o počasí naleznete v dolní části této stránky.

Aktuální předpověď počasí Poreč

Počasí Poreč
5 100%, 1 hlasů
Title

Chci odhalit tajné nabídky →

Tajné nabídky zájezdů do Chorvatska
Po4as9 Chorvatsko