Vstupte do Chorvatska

Počasí Makarská

Oblast jižního Chorvatska, kde leží letovisko Makarska je kryto před větry a velkými vlnami ostrovem Hvar a ostrovem Brač. To má do jisté míry vliv i na teplotu vzduchu.

Teploty vzduchu

Nejvyšší teploty zde můžete očekávat v měsíci červenec. Maximální denní teploty se mohou vyšplhat až na 34°C. V tomto měsíci se také setkáte s minimálním množstvím srážek. Druhý nejteplejší měsíc je srpen s 33°C a následně červen s 29°C. I měsíce květen a září jsou vhodné k návštěvě letoviska Makarska. Jen pozor, v měsíci září je zde největší počet deštivých dnů.

O Makarské riviéře

Vývoj teploty vzduchu oblast Makarska

Vývoj teploty vzduchu oblast Makarska

Město Makarská je jakýmsi středem 50 km dlouhého pobřeží Makarské riviéry. Hora Biokovo sestupuje k pobřeží a tím vytváří impozantní scenérii krásným oblázkovým plážím. Oblasti pod horou a pobřeží také chrání před drsným povětřím a také ukrývá před silnými větry zeleň středomořského typu jako jsou olivovníky, fíkovníky, ovocné dřeviny a bory.

Není proto pro nikoho údivem, že toto prostředí je po dlouhé desítky let ideálním místem pro rozvoj turistiky. Kromě měsíců červenec a srpen se v této lokalitě ovšem nenachází příliš turistů a vytváří tak perfektní podmínky pro klidnou relaxační dovolenou.

Město Makarská

Může skvěle fungovat jako výchozí bod pro poznávání pobřeží tak i okolních kopců. Makarská se nachází u velké zátoky ohraničené jihovýchodně od břehu mysu Osejeva a sverovýchodním směrem naleznete poloostrov Sveti Petar. Pro lepší přehled v jednotlivých oblastech navštivte naše srovnání počasí.

 Aktuální předpověď počasí Makarska

 

Mapa Makarska

Počasí Makarská
5 100%, 1 hlasů
Title

Chci odhalit tajné nabídky →

Tajné nabídky zájezdů do Chorvatska
Po4as9 Chorvatsko