Vstupte do Chorvatska

Počasí Lastovo

Ostrov Lastovo se nachází přibližně 15 km daleko od ostrova Korčula. Jedná se o jeden z nejdále položených chorvatských ostrovů. Vzhledem ke své poloze potěší především milovníky vysokých teplot, jelikož počasí Lastovo je v porovnání s jinými destinacemi mnohem teplejší.

Maximální teploty Lastovo

Příkladem mohou být nejvyšší průměrné teploty v hlavní sezoně. Ty totiž v červenci dosahují hodnoty 34°C, a v srpnu 33°C. Navíc je počasí Lastovo jako jedno z mála v Chorvatsku, kde se nejvyšší teplotní průměr přehoupne přes třicítku i v červnu – zde je na hodnotě 31 stupňů Celsia. Díky své poloze zde může být poněkud větrno a proto pokud byste raději volili závětrný ostrov můžete zvolit například ostrov Rab.

Teploty moře

Podobně teplé je ale také moře, a tak pokud bychom začali červnem, tak to má poměrně příjemných 22°C. Následující měsíce se poté přehoupne jak přes 24°C, tak i přes 25°C. Díky velkému množství slunečního svitu a vysokým teplotám je ale natolik ohřáté, že dosahuje teploty 24,1 stupňů i v měsíci září. Díky tomu tak počasí Lastovo nabídne možnosti těm, kteří chtějí vyrazit na samotném začátku, nebo konci sezony.

Zima na ostrov Lastovo

Co se naopak nedoporučuje, to je vyrážet do této oblasti v zimě. Ačkoliv teploty nejsou zase tak nízké, a to nejvyšší průměrné dosahují hodnoty okolo 9 – 12 stupňů, je třeba se připravit na větší množství srážek.

Malebné městečko Lastovo

Malebné městečko Lastovo

Červenec – minimum srážek

Nejvíce jich je v této lokalitě na přelomu listopadu a prosince, kdy v průměru naprší 150 – 160 milimetrů srážek. Následující měsíce se taktéž drží přes stovkovou hodnotu. Jediné příjemné počasí Lastovo je v tomto ohledu opět to letní, kdy lze v červenci čekat 40 mm, a v srpnu 60 mm. Rozhodně tyto hodnoty nejsou ničím, co by zkazilo dovolenou.

Sluneční svit

Pokud bychom ale chtěli počasí Lastovo shrnout komplexně, potom nesmíme zapomenout ani na množství slunečního svitu. V zimě a začátkem jara počítejte vzhledem k dešťům s pár hodinami denně. Oproti například počasí Plitvická jezera, kde prší i dvakrát více se jedná o skvělou destinaci.

Pokud ale chcete, aby slunce svítilo i 13 hodin za den, opět platí, ať vyrazíte do této oblasti v létě. To totiž v daném směru zklamáni rozhodně nebudete.

Aktuální počasí Lastovo

Mapa Lastovo

Počasí Lastovo
5 100%, 1 hlasů
Tajné nabídky zájezdů do Chorvatska
Po4as9 Chorvatsko