Vstupte do Chorvatska

Počasí v květnu

Chorvatské podnebí v květnu by se dalo popsat pár slovy – o něco lepší než-li u nás v České republice. Průměrné teploty se pohybují v závislosti na lokalitě (jelikož se pobřeží táhne od jihu k severu několik stovek kilometrů jsou tu rozdíly) mezi 16,5°C v Záhřebu až po 20°C v Dubrovníku.

Nicméně průměrné teploty jsou jedna věc a skutečnost druhá, například dnes (21.5.2015) jsou v celém Chorvatsku hodnoty na teploměru nad 24°C.

Teploty moře v květnu

Teplota moře v Chorvatsku je v tomto období, a především v první půlce května a následně celý červen v Chorvatsku, ještě poměrné chladné a s průměrnými teplotami kolem 17°C. Ty nicméně pozvolna stoupají a již v posledním týdnu května se mnoho otužilců začíná koupat.

Maximální teploty

Historické maxima z pohledu teplot jsou pro zajímavost okolo 34°C – to musel být hic! : ) Další podrobnosti o počasí v květnu v Chorvatsku.

Aktuální předpověď počasí

 
Denní průměrné teploty se v tomto měsíci pohybují přibližně kolem 20°C a v noci klesají na 13°C. Pro aktuální počasí můžete navštívit předpověď počasí.

Teplota moře v květnu

Teplota vody v květnu je už 17°C což je pro mnoho lidí již teplota vhodná ke koupání, ale je lépe zůstat blíže břehu kde je voda více prohřátá. V tomto měsíci je zde největší počet deštivých dnů ze všech dvanácti měsíců roku a to v průměru 14 dní.

Dovolená v květnu

Shrnuto a podtrženo na letní dovolenou do Chorvatska v měsíci květnu vyrazit lze. Ovšem není to taková jistota jako například v červenci či srpnu (to jsou vysoké teploty a slunečno zaručeny). Tento risk je vyvážen nižšími cenami služeb a potravin + prakticky nulovým turistickým ruchem. Proto je dovolená zde v květnu ideální pro ty kdo mají rádi klid a relaxaci.

Počasí v květnu
3.7 73.33%, 3 hlasů
Tajné nabídky zájezdů do Chorvatska
Po4as9 Chorvatsko