Vstupte do Chorvatska

Počasí Komiža

Chorvatské město Kamiža leží na západní straně ostrova Vis. Nedaleko leží také ostrov Hvar, který je přibližně 30 km blíže k pobřeží. Každoročně do této městské zátoky míří mnoho turistů. Znalost aktuálního počasí patří k základním předpokladům vydařené dovolené v Chorvatsku. Kdy se tedy na ostrov Vis do města Kamiža vydat?

Nejvyšší teploty – doba pro dovolenou

Stejně jako v jiných chorvatských destinacích, i zde samozřejmě platí, že nejlepší doba návštěvy je z hlediska počasí červenec a srpen. A to hned z několika důvodů. V obou těchto měsících totiž počasí Komiža slibuje z hlediska nejvyšších průměrných teplot hodnoty kolem 30°C .

Teplota moře Komiža

Nijak zle na tom v tyto měsíce ale není ani moře, které dosahuje neméně příjemných teplot, a to 24,5 °C v červenci a 25°C v srpnu. Pokud se podíváte na mapu (viz. níže), pak zjistíte že je tato zátoka ta vůbec nejzápadnější a nejdále od pevniny z celého Chorvatska! To má i vliv na teplot vody, která je dále od pobřeží relativně studená, jelikož dno velmi rychle klesá do větších hloubek.

Město Komiža a zátoka u které leží

Město Komiža a zátoka u které leží

Srážky a sluneční svit

Všechny tyto teploty jsou ale ruku v ruce s tím, kolik nám v těchto měsících počasí Komiža nabídne srážek. I těch je naprosté minimum, a tak můžeme počítat s tím, že z nebe nespadne více než pár milimetrů. Lepší je v tomto ohledu červenec se zhruba 10 milimetry, přičemž v srpnu spadne dvojnásobek srážek.

Oproti počasí Komiža, které je zde v prosinci, kdy naprší téměř 90 milimetrů, jsou to doslova ideální podmínky. K tomu stačí přidat sluneční svit v délce 12 – 13 hodin denně, a základ pro super dovolenou je zaručený.

Kromě těchto měsíců ale není nijak výrazně deštivých ani několik delších, a to třeba leden, únor, nebo i červen. Nutno ale počítat s tím, že ačkoliv počasí Komiža má vždy příjemné teplé léto, v ostatních měsících již tak příjemné teploty skutečně nejsou.

Dovolená Kamiža v zimě? Ne!

Oproti jiným oblastem v Chorvatsku je tady počasí sice nadprůměrné, kdy nejvyšší teploty v zimě dosahují okolo 13 stupňů, ale to není nic, co by lákalo k dobré dovolené. Podobně je to i z hlediska teploty moře, která v zimě a na začátku jara může klesnout, a to až na hodnotu 13 stupňů Celsia – tedy stejnou jako je teplota vzduchu. Nehledě na mnohem menší množství slunce a jeho svitu. To totiž může být oproti letním dnům až poloviční.

Dlouhodobá předpověď na měsíce po 30 dnech

leden únor březen duben květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec
Teplota vzduchu [°C] 7 9 12 15 22 25 28 28 25 17 15 10
Průměrná teplota moře [°C] 13 13 14 15 17 22 23 23 24 22 19 15

Aktuální počasí Komiža

Počasí Komiža
5 100%, 1 hlasů
Tajné nabídky zájezdů do Chorvatska
Po4as9 Chorvatsko