Vstupte do Chorvatska

Počasí Karlovac

Toto Chorvatské městečko se nachází na soutoku čtyř měst – Korany, Kupy, Dobré a Mržnice. To má vliv na místní podnebí a klima a jistě je to také důvodem proč je tato oblast tak oblíbená mezi milovníky vodních sportů.

Jedná se výjimečně o vnitrozemskou destinaci, kam ovšem míří každý rok více turistů z České republiky. Důvodem jsou nejen památky, ale i pravá nedotčená Chorvatská příroda. Za horskou turistikou sem míří velká část místních turistů.

Vnitrozemské podnebí

Podnebí vnitrozemského Chorvatska má příjemně teplé – nikoliv tropické teploty vzduchu. Nevýhodou je samozřejmě chybějící mořská relaxace, kterou ovšem odpovídajícím způsobem nahrazují místní řeky. Ani v červenci Vám zde nebude extrémní vedro jako tomu může být v jižních oblastech jako je Duborvník.

Dálnice ze Záhřebu přes Šibenik…

… až do Splitu

Tímto městem se táhne silnice spojující Záhřeb s jižní částí země. Nutno zmínit historický vývoj, kdy se v místech dnešního Karlovacu nacházelo opevnění. Z toho se dnes dochovali jen trosky hradeb a vodní příkop. Přes Karlovac se také dostanete k pobřežnímu letovisku Crikvenica.

Zajímavosti a aktivity města Karlovac

Hlavní památkou tohoto města je samotné historické jádro zvané hvězda – Zvijezda. Dále pak budou nadšenci kultury nadšení z františkánského kláštera a kostela sv. Trojice. Po břehu řeky Kupy je možné přibližně za půl hodiny dojít k pevnosti Dubova, která se nachází na kopci severním směrem od města. Jelikož je přestavěná na restauraci můžete se tam i pohodlně najíst.

Aktuální počasí Karlovac

Počasí Karlovac
5 100%, 1 hlasů
Tajné nabídky zájezdů do Chorvatska
Po4as9 Chorvatsko