Vstupte do Chorvatska

Počasí Hvar

Ostrov je považován jako nejzelenější na území Chorvatska. Nadchne tedy především milovníky zeleně nebo nás co žijeme v šedém velkoměstě. Někdy je dokonce nazýván chorvatskou Madeirou a oplývá v průměru až 2730 hodinami slunečního svitu ročně! To je nejvíce z celého Chorvatska.

Počasí: teploty vzduchu

Nejvhodnější měsíce k návštěvě jsou květen až srpen, kdy se teploty vzduchu pohybují mezi 14°C – 27°C! Střední denní teploty vzduchu jsou v červnu 23°C, červenci 26°C, srpnu 26°C, ovšem v září už jen 21°C. Samozřejmě záleží na tom v jaké části ostrova se budete pohybovat.

Teploty vody

Teploty mořské vody jsou o období od června až do první půlky října nad hranicí 18°C! ideální ke koupání je pak srpen a září, kdy hodnoty atakuji 25°C.

Teploty ostrov Hvar

Teploty ostrov Hvar

Bujná vegetace je proto logickým vyústěním těchto podmínek, najdeme zde – pole levandulí, rozmarýnů a vřesu. Krásné počasí je zde jistotou a když budete mít štěstí dostanete od místních hoteliérů dokonce slevy na ubytování v dobách dešťů. Dokonce slibují, že pokud by začal na Hvaru padat sníh budou mít nocležníci v hotelích ubytování zdarma.

Hvar: soukromé jachty a turismus

Ostrov v posledních letech úpí pod náporem soukromých jachet a hromadných zájezdů, především v měsících července a srpna bývá poměrně rušno, samotný ostrov však oplývá tolika zajímavostmi, že si rádi vyjedete za město na nějakou tu exkurzi. Pro klidnější dovolenou lze navštívit například oblast Plitvických jezer – počasí.

Sveti Nikola

Ostrov Hvar je i díky hřebenu Sveti Nikola kouzelný. Dosahuje až 630 metrů. Ovlivňuje své okolí tím, že zadržuje vlhkost kolem sebe a vytváří tak příjemnou vláhu. Toto pohoří také kryje nedaleké pobřežní letovisko Makarska od větrného počasí.

Příroda na ostrově Hvar připomíná svým charakterem Bulharská letoviska.Větší část původního lesního porostu byla bohužel vykácena a zůstaly zde pouze ostrůvky borovic a dubů, které se často střídají s křovinami.

Ještě dále od pevniny, západním směrem, se nachází ostrůvek Vis s městem Komiža. Počasí Komiža, má co nabídnout především milovníkům studenější vody.

Aktuální počasí Hvar

 

 

Počasí Hvar
4 80%, 2 hlasů
Tajné nabídky zájezdů do Chorvatska
Po4as9 Chorvatsko