Vstupte do Chorvatska

Počasí v červnu

Plánujete letní dovolenou v Chorvatsku a dáváte přednost období těsně před začátkem sezóny? Pak vězte, že ideální doba je v měsíci červnu. V červnu sice oficiálně začíná turistická sezóna, ale protože je ještě školní rok, turistů zde zatím není mnoho. Počasí však začíná přát. Již od začátku června je v Chorvatsku opravdu teplo. Průměrné teploty se zde pohybují kolem 25 °C. Slunce zde svítí nejdéle z celého roku, můžete si užívat téměř 11 hodin slunečního svitu za celý den. Jaderské moře dosahuje teplot kolem 21°C.

V červnu spíše na jih

Nejvýhodnější lokalitou pro dovolenou v tomto období je z hlediska počasí Jižní Dalmácie, kde je počasí nejstálejší a nejteplejší. V červnu se ještě občas mohou objevit srážky, zejména pak na severu je počasí poměrně nestálé. Proto je vhodnější v tuto dobu vyrazit spíše na jih, kde je také teplejší moře. Rozdíly teplot mezi jihem a severem mohou být opravdu citelné. Na severu navíc fouká silnější a studenější vítr, který pocitově ještě ochlazuje. Severní část Chorvatska doporučujeme navštívit v červenci nebo v srpnu, neboť tyto měsíce jsou nejteplejší z celého roku.

Poloha jižní Dalmácie

Poloha jižní Dalmácie

Pokračovat na počasí Omiš

Teplota moře ke koupání v červnu

Na počátku měsíce června je moře ještě relativně studené a počasí může být ještě nestálé. Pokud chcete mít jistotu, pak vězte, že rozhodujícím okamžikem je přelom měsíce. Od druhé poloviny června je zde již o dost tepleji a moře se začíná pomalu prohřívat. Na konci měsíce má moře již příjemných 23°C a teplota vzduchu se pohybuje v rozmezí mezi 27 – 30 °C. Toto počasí už nabízí příjemné prázdninové teploty.

Vítr Bóra

Srážky se v červnu pohybují mezi 600 mm a 3850 mm. Na severu počítejte spíše s horní hranicí, na jihu s tou nižší. Nejvíce srážek spadne v pohořích Gorski Kotar a Velebit. Nejméně prší na ostrovech. V červnu zde vane poměrně silný a suchý vítr, kterému se říká Bóra. Ten vane zejména z holých svahů dalmatských a albánských pobřežních hor. Tento vítr je nebezpečný zejména pro vodní sporty. Pokračovat na počasí v Chorvatsku v červenci
Pobřeží Chorvatska se táhne od jihu k severu a je přes 400 km dlouhé. Z toho plyne jasný závěr – předpověď počasí se velmi liší nejen v závislosti na lokálních podmínkách ale i z dlouhodobého hlediska. Jednoduše řečeno, ve chvíli kdy je na Severní riviéře ještě na čepici a mikinu, lze se na jihu Chorvatska už opalovat!

Předpověď v destinacích

Proto pokud nemáte řádi plné pláže turistů a chcete vyrazit na svou dovolenou již v červnu, zvolte raději jižní destinace jako je Korčula, ostrvo Stari Grad, ostrov Vis, Makarska či hlavní město Split.

Severní lokality v Chorvatsku jako je poloostrov Pula, oblast Poreče či Mali Lošinj jsou po větší část měsíce června počasí převážně chladné , ovšem i zde lze s trochou štěstí strávit krásnou dovolenou plnou slunce a opalování.

Teplota moře v červnu

Měsíc červen se v Chorvatsku z hlediska počasí a teploty moře dá rozdělit na dvě části po 14 dnech. V první polovině je voda vhodná ke koupání jen v málo hlubokých vodách a převážně v Jižní Dalmácii. Naproti tomu teploty v druhé polovině června se šplhají až k teplotám kolem 21°C a tedy ideální teplotě ke koupání.

Průměrné teploty ve vybraných destinacích

Makarska Dubrovník Ostrov Vis Pula Šibenik Zadar Vodice
Průměrná teplota [°C] 21 22,3 22 20 22,1 19,7 18,9

Aktuální online počasí

 

Počasí v červnu
5 100%, 1 hlasů
Tajné nabídky zájezdů do Chorvatska
Po4as9 Chorvatsko