Vstupte do Chorvatska

Počasí Božava

Chorvatsko patří v současnosti mezi nejvyhledávanější destinace na dovolenou, a pokud bychom měli zmínit poměrně oblíbenou oblast, tak je to jistě Božava.

V souvislosti s tím ale turisty zajímá hlavně to, jaké zde mohou čekat podnebí. V tomto směru je počasí Božava rozhodně nezklame, a to pokud přijedou v době, kdy vrcholí turistická sezona. Leží na ostrovu Dugom Otok (na obrázku).

Teploty vzduchu v hlavní sezóně: 31°C

Jedná se o měsíce červenec a srpen, a v tomto období dosahují nejvyšší průměrné teploty hodnoty velmi příznivých 31°C. Poměrně příjemné počasí Božava je ale i v předešlý měsíc, a to v červnu, kdy je nejvyšší průměrná teplota na hodnotě 24°C. Ve všechny ostatní měsíce již ale padá, a to pod 25°C.

Srážky, déšť a slunce

Městečko Božava na ostrově Dugom Otok

Městečko Božava na ostrově Dugom Otok

S tímto podnebím, jasně souvisejí také srážky, nebo množství slunečních hodin. I v tomto směru je počasí Božava v období hlavní sezony velmi příjemné.

Podle dlouhodobých statistik totiž v červnu – srpnu naprší pouze okolo 20 – 40 milimetrů srážek, což jsou poměrně zanedbatelné hodnoty. Naopak nezanedbatelná hodnota je množství slunečního svitu. V daných měsících totiž slunce na obloze vidíme až 12 a 13 hodin denně.

Zimní období Božava: 3°C!

A zatímco počasí Božava přináší poměrně příjemné léto k tomu, abychom si užívali dovolenou, podzim, zima a začátek jara již tak příznivé nejsou. To se teploty drží na poměrně nízkých hodnotách.

Konkrétně během zimy se ty nejvyšší průměrné zastavili na hodnotě 11 stupňů, ale výjimkou není ani pokles pod 3°C. Slunce poté svítí pouze pár hodin denně, a dešťové srážky jsou na denním pořádku. Nejvíce potom naprší v listopadu a prosinci, a to více než 90 milimetrů srážek za každý měsíc. Leží nedaleko Zdaru či Biograd na Moru.

Teplota moře Božava

S teplotou jako takovou však souvisí i teplota moře, a tak kdo plánuje dovolenou, měl by i z tohoto pohledu zvolit červenec a srpen, jelikož to je ohřáté na příjemných 24°C – 25°C. Červen nebo září už hlásá jenom 22°C – 23°C, a ostatní měsíce pod 20°C.

Aktuální počasí Božava

Mapa Božava

Počasí Božava
5 100%, 1 hlasů
Tajné nabídky zájezdů do Chorvatska
Po4as9 Chorvatsko