Vstupte do Chorvatska

Počasí Omiš

Chorvatské město Omiš ve střední Dalmácii je významné středisko cestovního ruchu, které si oblíbila řada Čechů. Na rozdíl od jiných chorvatských pláží, na zdejší rozlehlé pláži najdete písek. Na své si tu přijdou nejen milovníci koupání, ale i památek. Romantická scenérie se Vám naskytne při pohledu na pozůstatky pirátské pevnosti, které se tyčí na skalách. A když Vám na takové dovolené zároveň bude přát počasí, bude to pro Vás nezapomenutelný pobyt!

Předpověď počasí na sezónu dovolených

Do Omiše se začíná jezdit už koncem května. Jaké teploty očekávat, pokud se vydáte na dovolenou v tomto měsíci? Čeká na Vás příjemných 22 °C, ale koupání v moři bude jen pro opravdové otužilce, protože voda má pouze 19 °C. V červnu teplota vody stoupá o 3 °C a teplota vzduchu o 6 °C. Kdo tedy chce teplé, nikoliv tropické počasí, ten ať se vydá do Omiše v tomto měsíci.

Teploty přes prázdniny

Rodiny se školáky jezdí do Omiše v rozmezí července až srpna. Tyto teplotně stabilní měsíce nabízí tropické teploty ve výši 32 °C. Voda bude lákat ke koupání, protože v tomto období má 25 °C.

Naopak lidé v důchodovém věku dávají přednost zájezdům v září, kdy již v destinaci není takový turistický ruch. Teploty jsou více než přívětivé, ohřát se mohou při 28 °C a vykoupat ve 22 °C vlahé vodě.

Celkově je v Omiši moře chladnější než na jiných místech Chorvatska, protože se do něj vlévá čerstvá voda z Cetiny, která má teplotu jen 16 až 18 °C, když vtéká do Jadranu.

Kdy se vydat za turistikou

Chystáte se do Chorvatska za krásami přírodních parků? Nejvíce Vám budou vyhovovat měsíce duben, květen nebo říjen. Teploty se v těchto měsících pohybují od 19 °C do 23 °C.

Aktuální počasí Omiš

Vlídné klima – úkryt pod vrcholky

Město chrání vrcholky pohoří, a tak je v této oblasti zaručené téměř neměnné letní počasí s minimem srážek. V létě vanou pouze slabé větry, proto je moře klidné a vhodné i pro neplavce nebo malé děti.

Počasí Omiš
5 100%, 1 hlasů
Tajné nabídky zájezdů do Chorvatska
Po4as9 Chorvatsko