Vstupte do Chorvatska

Mýtné na dálnicích

Plánujete dovolenou na léto 2017 a přemýšlíte o tom, kterou destinaci letos zvolit? Mezi oblíbené turistické cíle patří už po mnoho let Chorvatsko. Tato země přináší celou řadu výhod. Je relativně blízko v dojezdové vzdálenosti, pokud tedy dáváte přednost dovolené po vlastní ose autem, Chorvatsko je naprosto dokonalé.

Na sever Chorvatska se dostanete přibližně za 10 hodin plynulé jízdy. Přesto je však třeba počítat s určitými komplikacemi, na které je třeba se včas připravit. Jednou z věcí, o kterou se budete muset postarat, je platba mýtného. Zjistěte si také kde je výhodnější vzít benzín či naftu.

Nezapomínejte na dálniční poplatky při cestě do Chorvatska

Velkou výhodou je, že téměř celou cestu k Jadranu můžete jet po dálnici. To vám cestu velice usnadní, nicméně je třeba nezapomínat na mýtné. Směrem od Mariboru začíná dálnice, která se nachází hned za chorvatskými hranicemi a vede až do Záhřebu. Odtud pokračuje také moc pěkná dálnice do Splitu. Ovšem dopravní tepna z Prahy přes Brno, Mikulov, Vídeň, Graz, Maribor a Záhřeb je v letním období velice frekventovaná. Od hranic s Rakouskem je určitá část dálnice, která činí 45 km ve směru na Záhřeb. Ačkoliv si trochu připlatíte, je to nejlepší cesta.

Aktuální ceny mýtného:

A jaké jsou ceny mýtného? Pro úsek dálnice A1 od Záhřebu do Splitu vás vyjde na 174 Kun. Mýtné od Záhřebu do Ploče stojí 222 Kun. Dálniční poplatky se v Chorvatsku platí dle ujetých kilometrů, průměrná cena je tedy přibližně 40 Kun za 100 ujetých kilometrů.

Určitý obnos se vybírá vždy za určitý úsek dálnice. Mýtné lze platit v hotovosti v kunách, ale také v zahraničních měnách. Řidič dostane při vjezdu na dálnici kartu, při jejím opuštění pak zaplatí na základně tohoto podkladu mýtné. Mýtnému se vyhnete pokud zvolíte autobusovou dopravu.

Co je to krabička ENC

Jednodušší způsob, jak mýtné zaplatit na chorvatských dálnicích je, že si pořídíte krabičku ENC. Co si pod tímto pojmem představit? Jde o malou krabičku, kterou si předem nabijete zvolenou částkou, ta se vám vždy při průjezdu mýtnou bránou odečítá z účtu. Je to velice výhodné a rychlé, ENC si pořídíte snadno na každé větší mýtné bráně.

Mýtné na dálnicích
5 100%, 1 hlasů
Title

Chci odhalit tajné nabídky →

Tajné nabídky zájezdů do Chorvatska
Po4as9 Chorvatsko