Vstupte do Chorvatska

Měna a kurz

Základní měna v Chorvatsku se nazývá kuna. Podobně jako ČR, která je také členem EU a má vlastní měnu i v Chorvatsku si stále drží vlastní platilo s unikátním kurzem mezi Eurem. Jaký je aktuální kurz a kde nejlépe peníze směnit?

Chorvatská kuna

Chorvatská kuna (v angličtině Croatian kune) je tedy nutné směnit buď z našich korun, z evroského EURa nebo na přímo vybrat z automatu za kurz určený od Vaší banky. Kurzy se samozřejmě v čase mění a jsou velmi individuální. Velkou výhodou u Chorvatska je jeho extrémní popularita u obyvatel ČR, takže směnit koruny na kuny je velmi snadné v každé druhé směnárně. Kurzy jsou díky velkým objemům směny vždy relativně slušné oproti jiným měnám. Aktuální kurzy jsou následující:

Aktuální kurz

  • 1 CZK = 0,28 HRK
  • 1 HRK = 3,54 CZK

 

  • 1 EUR = 7,421 HRK
  • 1 HRK = 0,134 EUR

Čím platit v Chorvatsku?

Bankovek i mincí mají v Chorvatsku 20 různých druhů a jak přibližně vypadají zjistíte na obrázku pod příspěvkem. Osobně bych doporučil směnit si koruny na Eura rovnou v ČR a po odjezdu na dovolenou už nic neřešit. Vše ovšem samozřejmě záleží jen a pouze na Vás. Na některých místech v letoviscích navíc umožňují platit i českými korunami. Kurz bývá v tomto případě ovšem méně výhodný.

měna a kurz Chorvatsko

Měna a kurz
5 100%, 1 hlasů
Title

Chci odhalit tajné nabídky →

Tajné nabídky zájezdů do Chorvatska
Po4as9 Chorvatsko