Vstupte do Chorvatska

Kvarner

Kvarnerská riviéra je krásnou lokalitou, jež vábí lázeňským rázem klidných letovisek. Ta se nerozrůstají i díky tomu, protože je jejich expanze omezena z přirozených důvodů, tj. pásem pohoří kousek od pobřeží. Klid můžete najít na severu – tradiční Opatija s trochu stísněnějšími ale nádherně upravenými plážemi nabízí překrásná koupaliště. Skvělé podmínky ke koupání i slunění poskytuje jižní část riviéry až po novější městečko Duga Uvala. Celá cesta je lemována pestrou flórou v zahradách i místních lesích, které míří až k horskému masivu Učka s nejvyšším vrchem Vojak (1 401 metrů).

Pláže v okolí Kvarner

Krásy některých přírodních pláží Kvarnerské riviéry byly dokonce oceněny Modrou vlajkou EU. V místních letoviscích určitě vyzkoušejte možnost potápění nebo vodního lyžování. Oblast je vyhledávána také jachtaři a rybáři. Jih nabízí opravdu unikátní životní prostředí s bohatou flórou i faunou, nad horami třeba zahlédnete kroužit vzácného supa bělohlavého. Pláže v okolí Kvarneru jsou svým charakterem velmi podobné Marockým plážím. Ovšem teplota moře jsou znatelně nižší.

Oblázkové i písečné pláže hledejte na největším ostrově Krk, ty si nejlépe vychutnáte mimo sezonu, kdy se vyhnete masovějšímu koupání nebo odpočívejte v místních vinohradech a lesích. Pobřeží Crikvenice nabídne ke slunění 8 kilometrů písečných a oblázkových pláží. Ty jsou unikátní v Bašce. Jako v Karibiku se můžete cítit v tyrkysových zátokách ostrova Rab. Neobvyklý je vstup do moře po kovovém žebříku z kamenného Lošinj.

Kvarner
5 100%, 1 hlasů
Title

Chci odhalit tajné nabídky →

Tajné nabídky zájezdů do Chorvatska
Po4as9 Chorvatsko