Vstupte do Chorvatska

Hvar

Hvar patří k nekrásnějším místům na světě a je zároveň 4. největším a s 68 km délky i nejdelším v Jadranu. Sympatická je nízká hustota obyvatelstva jen 36 obyvatel na km2 (oproti 133 ob. v ČR).

Míří sem lodi ze Splitu, z Makarské nebo Sucuraje a kotví tu i jachty. Ve městě Hvaru si odpočinete v parku, projdete se po pobřežní promenádě, vychutnáte si atmosféru spletitých uliček a stejně nádherná jsou na ostrově i ostatní starobylá přímořská města.

Památky tu po sobě zanechali řečtí Ilyrové a Římané – např. antická pevnost Tor, částečně opevněný farní kostel Sveti Fabijan i Sebastijan a v Crkvici torzo římské stavby – řada z nich je pod ochranou UNESCO. Své si při dovolené na Hvaru najdou i milovníci klidu, které potěší křišťálová čistota moře, modrá obloha, koupání v odlehlých zátokách, lahůdky místní kuchyně a pohostinné obyvatelstvo.

Pláže u ostrova Hvar

Krásné přírodní čisté pláže najdete na jihu Hvaru – Zavala, Sveta Nedjelja nebo Ivan Dolac. Nejkrásnější chorvatskou pláží je tzv. Zlatni rat. Kromě slunění a plavání doporučujeme prozkoumat i podmořský svět s krásnými sasankami, k vidění jsou i červnatci nebo žahavci. Písečnou pláží s betonovými deskami je Grebisce a tam nezapomeňte využít i tenisové a volejbalové hřiště.

Místní kuchyně ostrova Hvar

Kuchyně na Hvaru využívá dary moře, vzpomínkou na římskou historii jsou nakládané solené ryby, koření např. šalvějí, šafránem, rozmarýnem nebo bazalkou. Po Benátčanech zdědila oblibu těstovin i sýrů. Místní speciality ochutnáte především ve stylových „konobách“.

Jako předkrm doporučujeme pršut krájený na tenké plátečky nebo sýr naložený v olivovém oleji. Vynikající je salát z chobotnic (salata od hobotnica) ochucený, citronem, cibulí, olivovým olejem, česnekem, petrželkou a pepřem, případně bramborami. Typický je slaný koláč (viška pogača) plněný směsí slaných ryb, rajských jablíček, cibule, olivového oleje, oliv a kapar.

Hvar
5 100%, 1 hlasů
Title

Chci odhalit tajné nabídky →

Tajné nabídky zájezdů do Chorvatska
Po4as9 Chorvatsko