Vstupte do Chorvatska

Gradac

Gradac je malá obec v jižní části Makarské riviéry. Toto oblíbené a na první pohled velmi pohledné letovisko leží v horském pásmu Rilic. Je vyhledávané nejen jako plážová destinace ale také díky své bohaté a pestré vegetaci.

Zajímavostí Chorvatska je možnost i pro mladistvé se účastnit voleb pokud je jim nad 16 let a jen v případě, že jsou zaměstnaní.

Pěstuje se zde mnoho plodin jako je réva vinná či jak je pro oblast středomoří typické olivovníky. Bohužel během druhé světové války byla vypálena téměř celá obec a je tedy především rekonstruována. To ji ovšem neubírá na kráse a přesto má mnoho co nabídnout všem turistům kteří hledají klidné pláže a příjemně strávenou dovolenou.

Pláže u Gradace

Pláže jsou zde oblázkové a nejedná se o žádný strmý vstup do hlubokého moře ale je velmi pozvonlý a vhodný pro rodiny s dětmi. Pláž Gornja je nejčastěji doporučována, jelikož je pokládána jako nejmalebnější z celého Jadranu!

Historické památky v oblasti Gradac

V oblasti Crkvine jsou pozůstatky římských staveb a obranná zeď proti tureckým nájezdům. V době druhé světové války byla velká část města vypálena. To je důvodem proč zde najdete mnoho nových budov a stavení. Tato oblast proto není ideální pro nadšence a milovníky památek a pozůstalostí.

Výlety v okolí Gradac

Pokud jste si našli ubytování v Gradac můžete k jednodennímu výletu zvolit například Bacinské jezero osm kilometrů vzdálené od Gradacu. Leží u vesničky Bacina a není nijak daleko od hlavní ulice. Jedná se o sladkovodní jezýrko – skládá se z šesti jezýrek vzájemně propojených. Je tu velká populace ryb jak sladkovodních tak mořských. Přírodní scenérie v okolí přímo vybízí k výletům po okolních skalách a pohořích. Počasí celého Chorvatska je zde k dispozici přehledně zobrazeno.

Využijte nabídku zájezdů jako last minute a ušetřete peníze – pokud jste zájezd dosud nezakoupili.

Gradac
5 100%, 1 hlasů
Title

Chci odhalit tajné nabídky →

Tajné nabídky zájezdů do Chorvatska
Po4as9 Chorvatsko