Vstupte do Chorvatska

Dubrovník

Dubrovník leží na pobřeží Jaderského moře a jeho krásu podtrhává vápencové pohoří. Starodávnými úzkými příkrými uličkami plnými restaurací a kaváren mezi kamennými domy a domky projdete, aniž byste potkali jediné soukromé vozidlo (zásobování totiž probíhá brzy ráno).

Toto město, obehnané mohutnými hradbami (široké 6 a vysoké 23 metrů), s bohatým kulturním dědictvím bylo zařazeno do celosvětového seznamu UNESCO. Obvyklý je vstup do starého padacím mostem západní brány Pile. Navštívit je tady možné pevnost Minčeta, místní kostely, muzea, odpočívat na náměstích a obdivovat zdejší architektonické skvosty.

Ideální je využít poklesu cen v září, kdy je tu díky odlivu turistů lepší možnost najít levnější ubytování a přitom jsou stále ještě velmi příjemné teploty vzduchu i moře.

Pláže Dubrovník

Koupání v Dubrovníku je příjemné od dubna do října a v té době si tu opravdu užijete především vodních sportů. Pro skutečně dobré plavce je určené koupání u skal pod městským opevněním a na skalnatém poloostrově Danče u ženského kláštera. Poblíž jihovýchodní brány je koupání s krásným výhledem na staré město a je tu hrubý písek i drobnější oblázky.

Navštívit můžete poloostrov Lapad/Sumratin s hrubým pískem, kde využijete pro slunění betonové plošiny. K dispozici jsou i sprchy a možnosti občerstvení. Východně od starého města najdete poblíž kláštera proti ostrůvku Lokrum mezi místními známou pláž Sveti Jakov. Dvě zdejší pláže u hotelových resortů byly vyznamenány tzv. Modrou vlajkou EU.

Dubrovník
5 100%, 1 hlasů
Title

Chci odhalit tajné nabídky →

Tajné nabídky zájezdů do Chorvatska
Po4as9 Chorvatsko