Vstupte do Chorvatska

Dovolená se psem

Skvělou dovolenou netvoří jen nevšední místo, ubytování podle Vašich představ a zážitky. Neméně důležité je také to, kdo Vám na ní dělá společnost. Jestli patříte mezi ty, kteří do party na cestování po Chorvatsku počítají také svého čtyřnohého mazlíčka, není problém, jednoduše ho vezměte s sebou.

Co by měl psí cestovatel zvládnout

Dříve než se vydáte s pejskem na dovolenou do Chorvatska, nejprve se ujistěte, že je Váš nerozlučný kamarád opravdu dobrodruh a cestováním ho zbytečně nestresujete. Ne, každá psí povaha je se dobře adaptuje, proto si to raději několikrát vyzkoušejte ve formě vzdálenějšího výletu u nás, než vyjet rovnou k moři s očekáváním, co se bude dít. Chorvatsko je země velmi tolerantní, ale i tady platí základní předpoklad, že pes bude vychovaný a Vy ho budete ho mít stále pod kontrolou.

Zejména při setkání s polodivokými kočkami, které se v chorvatských letoviscích (Igrane, Podgora, Tučepi, Brela, Krvavica), pohybují naprosto běžně, je nutné, aby se pes choval ukázněně. Samozřejmostí je také, že po svém miláčkovi budete uklízet a udržovat čisto venku i v rámci ubytování.

Při přepravě myslete na pohodlí a bezpečnost celé posádky

Čím pojedete, to už záleží na Vás, vždy však pamatujte na to, abyste zajistili maximální bezpečí sobě, psovi i ostatním spolucestujícím. Nejbezpečnější způsob, jak toho docílit je, oddělit pejska od ostatních a převážet ho v přepravním boxu, na který je zvyklý a dobře ho zná.

Psí doklady a očkování

Stejně jako Vy musí i Váš chlupatý mazlíček mít svůj pas, v jeho případě Mezinárodní očkovací průkaz s platným očkováním nebo tzv. Europas („Průkaz zvířete v zájmovém chovu“). Další nezbytnou podmínkou pro vycestování psa do zahraničí v rámci EU, je jasné identifikovatelné označení podkožním mikročipem splňujícím normy ISO 11784 a ISO 11785. Povinností majitele je pouze nechat psa naočkovat proti vzteklině. Očkování musí proběhnout minimálně měsíc před cestou, ale zároveň nesmí být jeho datum starší než rok.

Jako účinná prevence se však dále doporučuje poly vakcína v jedné dávce, která obsahuje látky proti psince, parvoviróze, hepatitidě, psincovému kašli a leptospiróze. Nepovinné ale vhodné je také ošetření srsti a kůže proti klíšťatům a tzv. „srdečnímu červu“. Pro všechny případy se před dovolenou také informujte o nejbližší veterinární stanici. Hodí se také psí pojištění, a to nejen zdravotní, ale také na případnou škodu, kterou Váš miláček způsobí. Nikdy nevíte, co se může stát a ušetříte si tím peníze i zbytečné stresy.

Psům jsou zpřístupněny všechny okrajové pláže

To, že je pes právoplatným členem dovolené, není dnes již žádná výjimka. Proto se počet pláží určených přímo pro návštěvníky se psem stále rozšiřuje. Stejně jako je téměř samozřejmé, že za svého pejska v rámci pobytu nic nepřiplácíte. Obecně platí zákaz vstupu se psy jen tam, kde je zřetelně vyznačen nebo na plážích s modrou vlajkou (označení pro přísná ekologická a hygienická kritéria).

Nejoblíbenější psí pláže najdete na Krku

Spolu se svým čtyřnohým kamarádem si tam můžete vychutnat krásnou přírodu spolu se zátokou Dražica, podívat se k majáku Šila nebo do Njivice na pláž Kijac. Neméně oblíbenými ostrovy, které mají pláže přizpůsobené také pejskům, jsou Hvar, Mljet či Brač. Pokud se Vám nechce na ostrovy, krásné pláže určené návštěvníkům s psími členy rodiny, najdete také přímo ve městech, konkrétně jsou to např. Umag, Poreč, Baško Polje či Dubrovník.

Psům dělá vlhčí mořský vzduch dobře, proto se nemusíte bát přehřátí a nechat plně na něm, jak dlouho bude na slunci či ve stínu. Dbejte pouze na to, aby měl dostatek pitné vody.

Dovolená se psem
5 100%, 1 hlasů
Title

Chci odhalit tajné nabídky →

Tajné nabídky zájezdů do Chorvatska
Po4as9 Chorvatsko