Vstupte do Chorvatska

Doba jízdy autobusem

Autobusová doprava je téměř synonymem pro Chorvatsko. Většina našinců volí buď své vlastní automobily nebo pokud z nějakého důvodu nemohou právě autobusy. Důvodem je také stále se zlepšující dopravní infrastruktura z ČR do Chorvatska.

O leteckou dopravu kam létá například český charterový dopravce Travel Service není příliš zájem. Jízda autobusem je vhodná díky úspoře času (často se jede přes noc) a také díky RELATIVNĚ nízké ceně. Slůvko relativně zdůrazňujeme díky ceně za zpáteční jízdenku z různých koutů ČR mezi 1.600 Kč – 3.000 Kč, kdy horní hranice tří tisíc korun je podle nás za lístek do Chorvatska už velmi přepálená.

Doba jízdy autobusem

Většina linkových autobusů vyjíždí v pátek dopoledne a již v sobotu ráno dorazí na konečnou. Zpáteční jízda začíná další sobotu večer s návratem do ČR v neděli ráno.

Proto se nabízí kombinace vlastního autobusu + samostatná rezervace přímo apartmánu (bez CK). Nabídka apartmánů je široká a celková cena 2.000 Kč za bus z Prahy + cena apartmánu, mnohdy vychází výhodnější než s CK. Před jízdou si zjistěte jaké je aktuální počasí v Chorvatsku.
——
Přemýšlíte, kam letos v létě vyrazíte na dovolenou? Nabízí se celá plejáda možností, ovšem hodně záleží na financích a také na tom, jakou dopravu preferujete. Nejpohodlnější, ale také nejdražší, je letecká doprava. Na některá místa se jinak nedostanete, například do Turecka a Egypta.

Pak jsou tu také země, které se nachází poměrně blízko v dojezdové vzdálenosti. Jednou z nejoblíbenějších cílových destinací Čechů je Chorvatsko. Do Chorvatska lze vybírat také mezi autobusovou dopravou nebo jízdě vlastním automobilem. Cestování autobusem kdysi patřilo mezi nejrozšířenější způsob dopravy. To se v posledních letech změnilo, přesto je tento trend stále oblíbený. Proč nevyzkoušet Chorvatsko 2017 autobusem.

Proč zvolit autobus?

Možná si pod pojmem autobusová doprava do Chorvatska vybavíte film od Viewegha „Účastníci zájezdu“. Skupinka Čechů, kteří ve velké parádě míří k moři s dostatečnou zásobou konzerv a paštik. Ano, tak tomu dříve skutečně bývalo a humorné zážitky můžete získat z autobusových zájezdů i dnes. Nicméně leccos se změnilo. Lidé už si obvykle nevozí zásoby jídla, které obvykle ani nesnědí. Návštěva Chorvatska není ničím výjimečným, jako tomu bylo po revoluci.

Autobusovou dopravu často volí lidé proto, že se autem bojí vydat tak daleko. I když je Chorvatsko poměrně blízko, na sever dojedete přibližně za 10 hodin autem, je to stále velká dálka. Obzvlášť pro někoho, kdo není zvyklý tak dlouho řídit. Ceny nafty jsou v roce 2017 velmi dobré.

Jaké jsou výhody?

Pokud se rozhodnete pro Chorvatsko 2017 autobusem, pak vězte, že autobusy jsou dnes již na špičkové úrovni. Zakládají si zejména na pohodlí cestujících. Většina autobusů je vybavena polohovatelnými sedadly, videem, toaletou, chladničkou na nápoje. Zásadní výhoda v autobusové dopravě oproti cestování autem je, že se nemusíte o nic starat. Kromě vašich dětí!

V klidu se v autobuse vyspíte nebo díváte z okna, autobus vás zaveze až k vašemu ubytování. Odpadají starosti se zjišťováním trasy, nemusíte se stresovat, zda máte dálniční známku, zda je váš vůz v dobré kondici, aby tak dlouhou cestu zvládl a také, co kdybyste si třeba zlomili nohu.

Autobusem se můžete vydat také na jih Chorvatska, který je mnohem dál. Cestování autobusem je dnes skutečně komfortní, oproti letecké dopravě o dost levnější. Je jen na vás, zda dáte přednost dovolené autem, nebo zvolíte cestu autobusem. Vašeho pejska budete ovšem muset nechat doma.

Doba jízdy autobusem
5 100%, 1 hlasů
Title

Chci odhalit tajné nabídky →

Tajné nabídky zájezdů do Chorvatska
Po4as9 Chorvatsko