Vstupte do Chorvatska

Dálniční poplatky

Pro řízení na Chorvatském území nemusíte být zcela střízlivý, povolený limit alkoholu je 0.5 promile. Musí být ovšem splněna podmínka věku nad 25 let!

Do 24 let platí nulová tolerance. V Chorvatsku také odpadá povinnost denního svícení. Nesmíte ovšem za jízdy telefonovat.

Pokud v autě máte dítě mladší 5ti let jste povinni užívat autosedačky odpovídající jeho věku. Pokud začne pršet buďte opatrní, protože platí zvýšená povinnost jezdit pomaleji. Nehoda způsobená vysokou jízdou za deště je adekvátně potrestána. Pokud se raději necháte vozit můžete využít druhý extrém – Safari v Senegalu?! 🙂

Benzínové stanice jsou provozovány obvykle od 7:00 až 18:00 (vyjímečně jen do 17:00). Ovšem v hlavní turistické sezóně jsou velmi často otevřeny až do 22:00.

Zákazy v Chorvatsku!

Ještě zde zmíníme, že na území Chorvatska je přísný zákaz stanování a obecně nocování ve volné přírodě! Noc můžete strávi jen v hotelích, kempích či dalších budovách. Tento zákaz neplatí například v Bulharsku.

Toto jednání může být potrestáno nejen peněžitým trestem ale také policejním stíhání a popotahování po soudech. Proto raději využijte nabídek ubytování v Chorvatsku a Vaši dovolenou strávite v bezpečí.

Dálnice v Chorvatsku 2015 představují další zajímavé informace o jízdě po dálnicích a rychlostních silnicích.

Dálniční poplatky
5 100%, 1 hlasů
Title

Chci odhalit tajné nabídky →

Tajné nabídky zájezdů do Chorvatska
Po4as9 Chorvatsko