Vstupte do Chorvatska

Dálnice

Dálnice v Chorvatsku pro letní sezónu byla rekonstruována a je zase o něco delší než byla v loňském roce a je tedy příjemnější a rychlejší se dostat do Vašeho letoviska. Již od září 2013 je sjezd z dálnice až u chorvatského města Vrgoracu (u města Split).

Další výstavba

Každý řidič jistě uvítá informaci, že i v současné době se budují další dálnice nejen na chorvatském území. Tím dojde k ještě většímu zkrácení jízdní doby a ubude dopravních kongescí. Rádi bychom zmínili, že při jízdě v Chorvatsku je třeba si dávat pozor na malé traktůrky místních obyvatel, které se pohybují téměř krokem u strany silnic. Jízda po rovné a nově vybudované dálnici je velmi příjemná ve srovnání s klikatými zatáčkami, které Vás čekají na závěr cesty.

Na letní období 2014 se Chorvatsko připravuje na rozsáhlou rekonstrukci dálnice u obce Lozica, takže se zde bude velmi pravděpodobně tvořit zácpa. Je nutné zde počítat s omezením maximální povolené rychlosti na 30 km/hod. Dosud se neví kdy bude dostavba hotova. Před cestou si raději zjistěte jaké je v Chorvatsku aktuální počasí.

Dálniční známka

Dálniční známku vřele doporučujeme zakoupit raději u benzínek dále od hranic, kde je o mnoho levnější nežli dálniční známka u hranic. Opravdu se vyplatí si na dálniční známku počkat a zakoupit později. Cena se pohybuje kolem 200 Kč! Podobné pravidlo platí i u cen benzínu. Pro velké cestovatele je možnost při zpáteční cestě z Chorvatska navštívit také Bulharsko.

Dálnice
5 100%, 1 hlasů
Title

Chci odhalit tajné nabídky →

Tajné nabídky zájezdů do Chorvatska
Po4as9 Chorvatsko