Vstupte do Chorvatska

Počasí v červnu

Z důvodu dlouhého pobřeží, které se táhne od jižní Dalmácie přes Split a Zadar až k severnímu poloostrovu Pula je třeba počítat s rozdíly teplot v jednotlivých destinacích. Měsíc červen je však pro všechny tyto lokality stejný ve zvýšené teplotě vhodně jíž ke koupání v moři. V tomto letním měsíci zde již startuje dovolenková sezóna.

Podobně jako v květnu je v ještě tento měsíc charakteristický nárůstem teplot. Tedy není červen jako červen a je nutno zmínit, že první týden tohoto měsíce je zde teplota řádově o 3-4°C nižší než v posledním týdnu – a to je znát.

Měsíc Průměrné teploty Maximální teploty Minimální teploty Teplota vody Sluneční svit
květen 20 22 15 18 9h
červen 24 26 19 21 11h

Dlouhodobá předpověď, prvních 14 dní v červnu

Jak je patrno z výše uvedených informací je jižní pobřeží Chorvatska vhodné právě pro první polovinu měsíce června. Především letoviska Dubrovník, Korcula, Ostrov Grad či oblast Makarska. Teploty jsou zde již o poznání vyšší nežli v severní části.

Dlouhodobá předpověď, posledních 14 dní v červnu

Na rozdíl od začátku června je v tomto období již k dovolené vhodné i severní pobřeží Chorvatska. Doporučit lze ostrov Mali Lošinj, který je pomyslnou perlou ostrovů ležících dále od pobřeží.

Jaderské moře – červen

Pobřeží Chorvatska je omýváno právě Jaderským mořem, které je charakteristické svou klidnou hladinou a bezpečným pozvolným vstupem na koupání. Červnová průměrná teplota je lehce přes 20°C. Teplota moře koresponduje s  počasím v červnu.

Počasí online – předpověď

 

Počasí v červnu
4 80%, 4 hlasů
Tajné nabídky zájezdů do Chorvatska
Po4as9 Chorvatsko