Vstupte do Chorvatska

Počasí Brač

Chorvatský ostrov Brač je oblíbeným prázdninovým letoviskem, neboť přináší dokonalé podmínky ke strávení velmi příjemné dovolené. Na ostrově je typické středomořské podnebí, které čítá kolem 134 dnů v roce zcela jasného nebe bez mráčku. Léta jsou horká a suchá, zimy mírné a deštivé. Pro poznávací zájezdy jsou ideální jarní nebo podzimní dny. Jsou zde však velmi výrazné rozdíly mezi přímořskými části a těmi, které se rozléhají nad 500 metrů nadmořské výšky. Aktuální teploty v červnu.

Tři klimatická pásma

V Chorvatsku panují tři klimatická pásma, která se mění podle jednotlivých oblastí. Ve vnitrozemí je mírné kontinentální počasí, v horských oblastech je podnebí typicky horské a vyskytuje se zde také sníh, v jadranském přímoří převažuje středomořské klima s krásným počasím.

Překrásný ostrov s bohatou faunou a flórou

Ostrov Brač je známý pro svou velmi pestrou faunu a flóru a překrásné pláže. Pokud zvolíte Brač jako cílovou lokalitu letní dovolené, na počasí se prakticky můžete spolehnout. Od června do září zde slunce svítí až na výjimky prakticky denně. Jde o nejslunečnější oblast z celého Jadranu, kde slunce svítí až 2700 hodin ročně. Moře má v létě příjemnou teplotu, která se pohybuje kolem 22 °C. Není tedy tak teplé a poskytne příjemné osvěžení. Fouká zde také mírní vítr maestral, který se objevuje v odpoledních hodinách a večer přechází v burin, tedy trochu silnější vánek z bračských kopců. Předpověď teplot na červenec?

Začátek října?

Sezóna končí začátkem října, kdy se na ostrově začíná pomalu ochlazovat, a teploty spadají pod 20 °C. Nejchladnějšími měsíci jsou tradičně prosinec, leden a únor, teploty se drží lehce pod 10 °C a teplota vody je prakticky stejná. V zimě hodně prší, v horských oblastech také sněží. V dubnu se začíná oteplovat na příjemných 15 – 18 °C. Příroda je v tomto období nejkrásnější, neboť všechno kvete. Je tedy ideální doba vyrazit sem za poznáním a turistikou. V červnu začíná letní sezóna.

Teplota moře kolem ostrova Brač

Teplotní rozdíly mezi ročními období nejsou tak citelné díky moři, které si drží stálejší teplotu po celý rok. V létě se může zdát chladnější, naopak na jaře a na podzim jsou teploty moře velmi podobné. Místní obyvatelé se v moři často koupou po většinu roku (ti otužilejší). Severní části ostrova sužují chladnější větry z pevniny. Tento vítr je někdy až nepříjemný, proto doporučujeme si s sebou vzít i v létě alespoň jeden lehký svetřík na večerní posezení. Pokračovat na počasí Komiža

Aktuální počasí Brač

Počasí Brač
4 80%, 2 hlasů
Tajné nabídky zájezdů do Chorvatska
Po4as9 Chorvatsko