Vstupte do Chorvatska

Bez cestovky

Na výběr letní dovolení není nikdy brzy, ale ani pozdě. Jednou z nejoblíbenějších destinací pro letní dovolenou je nepochybně Chorvatsko. Je to zejména proto, že se sem lze snadno dostat autem či autobusem. Chorvatsko a chorvatské ostrovy vábí na krásnou přírodu, čisté moře a komfortní služby pro turisty. Máte dvě možnosti, buď se do Chorvatska vydáte prostřednictvím organizovaného zájezdu s cestovní kanceláří, nebo zvolíte druhou a pro většinu lidí výhodnější možnost, dovolená Chorvatsko bez cestovky.

Vyrazte na dovolenou po vlastní ose

Patříte mezi lidi, kteří dávají přednost dovolené po vlastní ose? Cestovní kancelář vám sice zajistí určitý komfort, ale není zde příliš prostoru pro svobodné rozhodování. Jsou země, do kterých není příliš vhodné se vydávat jen tak „na vlastní pěst“, například Turecko. Nicméně Chorvatsko je naopak místo, kde je to velice výhodné. Chorvatsko není daleko, na sever se dostanete již za deset hodin autem. Naplánovat si dovolenou  do Chorvatska bez cestovní kanceláře není vůbec složité. Stačí pouze vyřešit ubytování.

Jaké jsou výhody?

Největší výhodou je nepochybně svoboda, kterou máte. Nemusíte se vázat na odlet letadla, nebo odjezd autobusu. Vyrazíte zkrátka tak, jak se vám hodí. Nikdo nebude vážit, jak těžká máte zavazadla, nemusíte poslouchat chrápání spolucestujících z autobusu, ubytování si najdete podle vlastního vkusu a díky automobilu se vám rozšiřují možnosti, jak dovolenou strávit.

Bez cestovky se nejvíce vydávají mladí lidé, kteří dávají přednost apartmánům nebo kempování. Mladí lidé si příliš nepotrpí na komfort a hledí spíše na to, aby ušetřili a dovolenou si mohli užít na 100 %. Rodiny s malými dětmi jsou více opatrní, i když v poslední době také dávají přednost cestování autem po vlastní ose. Ani tak nezapomeňte na své miláčky vemte s sebou na dovolenou psy.

Ubytování si zajistěte včas

Pokud se rozhodnete zvolit dovolená Chorvatsko bez cestovky, pak si musíte zajistit sami také ubytování. Na tom není nic složitého, na internetu najdete mnoho možností, jak si rezervovat pobyt přímo v určitém ubytovacím zařízení. Oblíbené jsou apartmány, kde máte možnost si sami vařit a vyjdou nejlevněji. Je však důležité udělat tuto rezervaci s dostatečným předstihem, neboť v sezóně může být vše plné. Pokračovat na ceny potravin v roce 2017.

Bez cestovky
5 100%, 1 hlasů
Title

Chci odhalit tajné nabídky →

Tajné nabídky zájezdů do Chorvatska
Po4as9 Chorvatsko